Jak jste se o nás dozvěděli?
Seznam
31/262 (12%)
Google
164/262 (63%)
Jiný vyhledávač
21/262 (8%)
Facebook
4/262 (2%)
Rádio
2/262 (1%)
Viděl(a) jsem prodejnu
37/262 (14%)
Viděl(a) jsem firemní auto
3/262 (1%)

 Nákupem výrobků Brita pomáháte

RECYKLACE FILTRŮ

Za vrácení použité patrony sleva na novou

Více ZDE

 Při nákupu nad 1500,- Kč doprava zdarma!

Používat v konvici Brita filtry jiných značek?

27. 07. 2023, 07:04

V poslední době se stále častěji setkáváme s dotazy zákazníků na to, zda je možné používat v konvicích Brita filtry té či té značky. Často se jedná o dotazy typu: "koupila jsem si filtry do konvice a prodejce mi tvrdil že mi budou do konvice sedět, ale nejdou mi tam dát, můžete mi pomoci?". Nebo: "když si do konvice Brita koupím filtr té a té značky, bude mi tam sedět a fungovat?". Na takové otázky nemáme odpověď, jelikož nemůžeme detailně znát desítky různých alternativních produktů. Jedinou odpovědí je používat pouze originální filtry Brita. Brita do svých konvic přidává stále nové ochranné prvky aby zamezila jiným výrobcům na svém brandu "parazitovat". Je tedy dosti pravděpodobné, že filtry u kterých vás prodejce ujišťuje, že jsou s konvicí Brita kompatibilní do ní nakonec dát nepůjdou.

Na jednu stranu chápeme, že se lidé snaží šetřit a hledat levnější alternativy, na druhou stranu je třeba si uvědomit že pokud používáte filtrační konvici, tak výslednou přefiltrovanou vodu potom denně pijete což má podstatný vliv na váš organismus a zdraví, což za ušetřených 30 korun za měsíc nestojí.

Musíme říci že s výrobci a prodejci podobných "noname" náhradních řešení kteří na značce Brita parazitují se v poslední době "roztrhl pytel". Najdete je v různých řetězcích i na eshopech. Někteří prodejci dokonce nabízejí v balíčku konvici Brita a k ní nějakou "noname" značku filtrů. Nešťastní zákazníci se potom často obracejí na nás. 

Brita ve svých konvicích doporučuje používání pouze originálních filtrů Brita. Důraz na kvalitu je jedním z hlavních důrazů firmy, která při výrobě (výrobní závody jsou v Německu a Anglii) používá jen ty nejkvalitnější materiály. Použití jiného filtru i pokud vám do konvice sedne je vždy kompromis s kvalitou vody kterou pijete. Tyto filtry mají většinou původ v Ásii a kvalita použitých materiálů při jejich výrobě často za značkou Brita silně pokulhává. To že má filtr podobný tvar a barvu jako Brita ještě nic nevypovídá o jeho obsahu a o kvalitě vody kterou budete pít. Dle posledních testů časopisu Dtest je lepší pít vodu nefiltrovanou, než ji filtrovat filtry některých značek.

Na závěr: Brita ručí za kvalitu svých výrobků, pokud nakupujete originální filtry Brita určené pro český trh u autorizovaných prodejců a filtr měnítě včas (nejpozději po 4 týdnech) tak máte kvalitu přefiltrované vody zaručenou. U "náhražek" je kvalita výsledné vody většinou podstatně nižší. 

Komentáře2

05. 09. 2023, 17:49:47
Blanka Bohinová - odpovědět
Na obalu filtru pod názvem MAXTRA + je zelený a modrý pruh Na obalu filtru pod názvem MAXTRA + je oranžový pruh mám dotaz jaký je mezi těmito filtry rozdíl děkuji za odpověď Bohinová
05. 09. 2023, 17:54:42
Brita-filtry.cz - odpovědět
Dobrý den, filtry s oranžovým pruhem jsou určeny pro hodně tvrdou vodu, mají oproti filtrům se zeleným pruhem větší podíl složky na odstranění vodního kamene tudíž i větší kapacitu (150 litrů, zelené 100 litrů)), jinak jsou filtry stejné.

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen správně fungovat. Dokument o využití cookies

Souhlasím
Nastavení
Nesouhlasím